چگونه به فروشگاه های اینترنتی اعتماد کنیم ؟

در سال های اخیر با شکل گیری تعداد زیادی فروشگاه اینترنتی کالا های زیادی توسط این فروشگاه ها به بازار عرضه شده اند. سرعت بالای خرید اینترنتی موجب شده است که روز به روز افراد بیشتری به سمت خرید اینترنتی گرایش پیدا کنند. با افزایش استقبال مردم از خرید اینترنتی، زمینه برای سوء استفاده افراد سود جو هم فراهم شده است . افرادی که با راه اندازی فروشگاه های اینترنتی اقدام به کلاهبرداری نموده اند. متاسفانه اقداماتی از همین قبیل موجب بی اعتماد شدن کاربران نسبت به فروشگاه های اینترنتی شده است. اما توجه به این نکته هم امری ضروری است که بسیاری از فروشگاه های اینترنتی معتبر و قابل اعتماد هستند و می توانید بدون هیچ دغدغه ای اقدام به خرید اینترنتی کنید. برای این کار کافیست قبل از خرید از فروشگاه اینترنتی از اعتبار آن اطمینان پیدا کنید و سپس اقدام به خرید کالای مورد نظر خود کنید.

نماد اعتماد الکترونیکی

نماد اعتماد الکترونیکی نشانه ای است که از سمت مرکز توسعه تجارت الکترونیک به کسب و کار های اینترنتی مجاز داده می شود.

این نماد بعد از اینکه هویت و صلاحیت مالک ( حقیقی یا حقوقی ) بررسی شد برای متقاضی صادر می شود. در حال حاضر تنها به فروشگاه هایی، فروشگاه معتبر گفته می شود که نماد اعتماد الکترونیکی دارند. این فروشگاه ها بطور مداوم تحت نظر این سازمان قرار دارند و در صورت سرپیچی از قوانین نماد اعتماد ان ها لغو خواهد شد.

در صورتی که مشتری در هنگام خرید اینترنتی با مشکلی برخورد کرد فروشگاه ملزم به پیگیری و پاسخگویی است. همچنین در خرید اینترنتی از این فروشگاه ها خطر ربوده شدن رمز دوم کارت و یا ارسال نشدن سفارش وجود ندارد. توصیه ما به شما کاربران عزیز این است که قبل از سفارش کالا از وجود نماد اعتماد الکترونیکی اطمینان پیدا کنید. برای اعتماد از جعلی نبودن ای نماد روی آن لینک کلیک کنید تا صفحه ای حاوی مشخصات فروشگاه اینترنتی ، وضعیت اعتبار ای نماد و نام وب سایت فروشگاه همراه با آدرس آن را در صفحه مشاهده کنید. توجه داشته باشید که صفحه ای که مشاهده می کنید صفحه اصلی مرورگر باشد و نه یک عکس و تصویر از مرورگر. آدرس تب جدیدی که باز می شود باید با با http://www.enamad.ir شروع شود.

چگونه به فروشگاه های اینترنتی اعتماد کنیم ؟

درگاه پرداخت الکترونیک

امکان پرداخت از طریق درگاه پرداخت الکترونیک یکی از مواردی است که به فروشگاه اینترنتی اعتبار می بخشد و می تواند برای مشتری اطمینان خاطر ایجاد کند چرا که بمنظور ارائه درگاه پرداخت الکترونیک نیاز به انجام تشریفات قانونی خاصی است و مدارک شخصی و اعتبار بانکی مدیران بدقت بررسی می شود و پس از تایید مدارک توسط بانک، این درگاه در اختیار مدیران وب سایت قرار می گیرد.

سهولت در پیگیری سفارشات

فروشگاه های اینترنتی موظف هستند بعد از ثبت سفارش و پرداخت آنلاین مبلغ سفارش، با ارائه راهکار های آنلاین و غیر آنلاین امکان پیگیری سفارشات را برای کاربران فراهم کنند تا بتوانند از خرید و نحوه ارسال کالا اطمینان پیدا کنند. یک فروشگاه اینترنتی معتبر پیگیری سفارشات را برای مشتریان خود تسهیل می کند تا در کمترین زمان ممکن پاسخ سوالات خود را دریافت کنند.

مشاوره و پاسخگویی تلفنی

یک فروشگاه اینترنتی معتبر باید بخشی را بمنظور ارائه مشاوره به خریدارن خود در نظر بگیرد تا مشتریان بتوانند با کمک راهنمایی های مشاوران کالایی متناسب با نیاز خود را انتخاب کنند. فروشگاه های معتبر باید بتوانند در کمترین زمان ممکن به مشتریان خود پاسخ دهند.

نظرات مشتریان قبلی

شما می توانید با بررسی نظرات موجود در یک وب سایت فروش اینترنتی اطلاعات مفیدی را درباره عملکرد آن فروشگاه بدست آورید. مشتریان پیشین فروشگاه معمولا میزان رضایتمندی خود را در بخش نظرات منعکس می کنند و می توانید با دقت در نظرات کاربران در مورد سابقه فروشگاه اطلاعاتی کسب کنید.

/ 0 نظر / 33 بازدید