بازدید از دیتاسنتر گوگل

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گذشت زمان، گوگل در اکثر عرصه های فناوری وارد شده است. این کمپانی از همان ابتدا بر مبنای ذخیره سازی و جستجوی اطلاعات در فضای اینترنت پایه گذاری شده است و توانسته در سراسر دنیا به شهرت زیادی برسد.

کمپانی گوگل کاربران خود را به تماشای یک ویدئوی ۸ دقیقه ای از دنیای گوگل دعوت کرده است تا به این کاربران نشان دهد در دیتاسنتر گوگل چه می گذرد. با ما همراه باشید تا در انتها این ویدئوی مفید را در اختیار شما قرار دهیم.

بازدید از دیتاسنتر گوگل

میزبانی و همچنین نگهداری اطلاعات با حجم بسیار عظیم موجب ایجاد چالش های بزرگ برای مهندسین شده است. ممکن است این سوال برای شما بوجود بیاید که آیا کمپانی گوگل چالش های ایجاد شده را کنترل می کند و بر آن ها مسلط است.؟ گوگل برای پاسخ به این سوال، خود پیش قدم شده است و سعی کرده است یک ویدئوی کوتاه ۸ دقیقه ای تهیه کند و در آن تمام مواردی که مجاز به بیان کردن آن ها است را بیان کند.

اولین موردی که با آن مواجه می شویم عبور از گیت های امنیتی است که در حالت عادی این موارد نیز رمزگذاری شده اند. بعد از آن با تمام راهکار ها و سیستم های امنیتی جهت مراقبت های دائمی آشنا می شویم.

به منظور ورود به دیتاسنتر گوگل به بیش از یک رمز نیاز است. گوگل راهکار های احراز هویت پیچیده ای علاوه بر راهکار های امنیتی در نظر گرفته است.

در طول این ویدئو شما قادر هستید نگاهی کوچک به یک ساختمان دیتاسنتر داشته باید و ببینید که یک دیتاسنتر از چند ساختمان عظیم تشکیل شده است. این ساختمان به تنهایی می تواند ۷۵,۰۰۰ دستگاه با حجم انتقال داده بیش از یک پتابایت در ثانیه را پشتیبانی کند.

در ادامه ویدئو به بیان جزئیاتی در رابطه با چگونگی حذف اطلاعات و درایو ها از سیستم اشاره می کنند. به این ترتیب که در ابتدا درایو ها Wipe می شوند تا امکان بازیابی اطلاعات از روی هارد غیر ممکن شود تا بعدا در دستگاهی مشابه با چوب خردکن قرار بگیرند که اختصاصا به منظور خرد نمودن هارددیسک ها ساخته شده است.

در دامه نگاهی به این ویدئو جذاب داشته باشید تا ببینید کمپانی گوگل برای نگهداری از اطلاعات و مشتریانش چه راه هایی را پیشنهاد کرده است.

لازم به ذکر است که این ویدئو بخشی از تبلیغات پلتفرم ابری گوگل می باشد و احتمالا کمی جذاب تر از واقعیت است.


/ 1 نظر / 41 بازدید